1. kolo ČSP a Velká Cena Martinic

1. kolo ČSP a Velká Cena Martinic

0x komentář Napsal: admin | Magazín | 25.4.2011 | Zobrazeno: 3 311x

Desátý jubilejní ročník českého skokového poháru pod názvem Skokový pohár České pojišťovny“ probíhal od 22. dubna do 24. dubna 2011. Hlavním dějištěm třídenních závodů byl velmi známý a oblíbený jezdecký areál Equitany Martinice u Příbrami.

Na první zahajovací kolo ČSP se přihlásilo a zúčastnilo se více než 200 jezdců s 350 koňmi. Po celé tři dny panovalo nejen vydařené počasí, ale i dobrá nálada s překvapivými závodními výsledky. Pojďme si tedy na soutěžní výsledky podívat podrobněji.

1. skokový den – 376 startů

V pátek 22. dubna se začalo skákat hodně z rána. Zahajovací skoková soutěž stupně „Z“ na limitovaný čas byla první dvojicí odstartována již v 7.30 hod. O Cenu Sedlářství Libich bojovalo celkem 62 dvojic a prvenství si odnesl Jan Štětina s koněm Mylord, který absolvoval parkur bez trestných bodů a s nejlepším časem. Na 2. místě se umístila Pavla Placáková s koněm Dajána 8 a 3. místo patřilo Zuzaně Černé s koněm Fontána 4.

Následovala soutěž stupně „ZL“ na čas ale bez rozeskakování – Cena společnosti Energys. Na kolbišti se představilo neuvěřitelných 116 dvojic. První cenu si odvezl všem známý denní jezdec a noční DJ Ludvík Jandourek s koněm Castelon Karsit (Stáj Karsit), 2. místo patřilo Lucii Pantoflíčkové s koněm Santa 18 a 3. místo obsadila Michaela Králová Silbi. Cena Sedlářství Libich i Cena společnosti Energys byly zařazeny i do nového seriálu Equiservis Amater Tour.

Třetí páteční soutěž o Cenu Bohemia Sekt na úrovni „L**“ absolvovalo celkem 128 dvojic. Tato soutěž byla důležitá především pro juniory, kteří si mohli nasbírat body do seriálu Dance and Jump Czech Junior Cup. Ani v této soutěži nenašel Ludvík Jandourek s koněm Castelon Karsit svého přemožitele. Nejlepší čas a nula na kontě trestných bodů zaručila Ludvíkovi prvenství. 2. místo obsadila Petra Špalková s koněm Joker 1Martex a 3. místo obsadil Jan Zwinger s koněm Al Cambero.

Cena Kamono Granit byla poslední soutěží dne. Skoková soutěž st. „S**“ byla taktéž zařazena do seriálu Dance and Jump Czech Junior Cup. V soutěži se představilo „jen“ 70 dvojic z toho pouhých 17 absolvovalo parkur bez trestných bodů. Záda všem jezdcům ukázala tentokrát Natálie Crnková s koněm Congo King Gain (JS Bos), která měla 0 trestných bodů a nejlepší čas ze všech. Na 2. místě skončil Jan Zwinger s koněm Lordana 1 a na 3. místě se umístil Karel Lamich s koněm Georg.

2. skokový den – 274 startů

První sobotní soutěž byla Cena Almea-Biomasa na úrovni st. „L**“. V soutěži odstartovalo celkem 91 dvojic z toho 24 dvojic si odneslo čisté konto. Ludvík Jandourek s koněm Castelon Karsit zvítězil i v sobotním „Lku“, díky 0 na kontě a nejlepšímu času. Na druhém místě se umístil Luděk Smaha s koněm Eros 4 a na 3. místě se umístila Gabriela Radová s koněm Sprint 1. Sobotní parkur stupně „L**“ také patřil do seriálu Dance and Jump Czech Junior Cup.

Další soutěží byla kvalifikace Mercedes-Benz Jump Tour 2011 – skoková soutěž st. „S**“. Startem projelo 107 dvojic. První místo si zaslouženě odvezl Jan Zwinger s koněm Lordana 1, který projel cílem o několik setin sekundy dříve než následující (2. místo) Kamila Kupcová s koněm Un Ami a Karel Lamich s koněm Georg (3. místo). Čisté konto si v soutěži odvezlo celkem 26 dvojic.

Třetí soutěž Cenu Pilsner Urquell úrovni „ST**“ vyhrál Aleš Opatrný s Carusem, 2. místo obsadil Jiří Hruška s Radkem a 3. místo obsadil Jiří Papoušek s koněm Help. Soutěže se zúčastnilo celkem 61 dvojic z toho pouhých 6 dvojic projelo cílem bez trestných bodů.

Poslední soutěží bylo finále Equiservis Amater Tour 2011 stupeň „ZL“. V soutěži startovalo nejlepších 15 dvojic z pátečních kvalifikačních soutěží. Zvítězila Gabriela Hájovská s Cassal Oil Team, druhý byl Tomáš Seidl s Idea a třetí Jan Tříská s Motiva II.

3. skokový den – 199 startů

Cena společnosti Sam na úrovni st. „L**“ byla zahajovací soutěží v poslední závodní den. Soutěž odstartovalo 58 dvojic z toho 27 dvojic překonalo parkur čistě. Nula trestných bodů a nejrychlejší čas znamenalo pro Ludvíka Jandourka s Castelon Karsit další vítězství. Na 2. místě se umístil Michal Ineman s Connor a na 3. místě se umístila mladičká Barbora Tomanová s Coloman.

Soutěž stupně „S**“ Cena Field Force byla předposlední soutěží před velkým finálem. V „STčku“ nastoupilo 79 dvojic z toho 16 dvojic s čistým kontem. Na 1. místě se umístil Karel Lamich s koněm Georg, na 2. místě Alžběta Vojtková s koněm Garfield Mediservis a 3. místo obsadila Petra Skřivanová s koněm Laura 12.

Poslední soutěží závodů v Martinicích byla soutěž, která je zařazena do seriálu Skokový pohár Česká pojišťovna 2011. Soutěž Česká pojišťovna Velká Cena Martinic byla na úrovni „ST**“. Celkem 62 dvojic bojovalo o první příčky a kdo si nakonec odvezl hlavní cenu? Základní kolo absolvovalo s čistým kontem 15 dvojic. V druhém kole museli jezdci zajet parkur co v nejlepším čase a s nejmenším počtem trestných bodů. To se podařilo Jiřímu Lužovi s koněm Land Rebel-S, druhou příčku obsadil Jiří Hruška s koněm Aristo Z a třetí byl Jiří Skřivan s koněm Kallisto.

Všem jezdcům a koním gratulujeme a těšíme se na další kolo ČSP, které se bude konat 7.-8. května 2011 v Brně.

Zdroj. www.ceskyskokovypohar.cz

 

Komentáře

Vložit komentář