Jak pečovat o kožené jezdecké vybavení

Jak pečovat o kožené jezdecké vybavení

1x komentář Napsal: admin | Jezdecká móda, Magazín, Poradna | 30.8.2012 | Zobrazeno: 7 743x

Jezdecká výbava, a především ta z kvalitní kůže, není zanedbatelné hodnoty. Nezapomínejte o ni pravidelně pečovat a vaše dobrá investice do kvalitního jezdeckého vybavení se vám bude vracet déle a sloužit lépe.

Mezi základní vybavení každého jezdce bezesporu patří kožené sedlo, otěže, uzdečka a kvalitní jezdecké boty. Aby si vaše kožené jezdecké vybavení zachovalo své skvělé vlastnosti po co nejdelší dobu, pečujte o kůži skutečně pravidelně. Udržíte ji tak krásnou a vaše jezdecké potřeby budou dlouho vypadat jako nové. Oddálíte tak také nákup nového vybavení po té, až vám to současné přestane sloužit.

Abychom vám péči o kožené výrobky usnadnili, představujeme vám pomocníky k čištění a ošetřování kůže, které najdete také v naší kamenné prodejně a e-shopu Jezdecké potřeby Pegas.

Mýdlo na čištění a leštění koženého jezdeckého sedla

Mýdlo ve spreji Leather New je první mýdlo na jezdecká sedla, které v jednom kroku čistí zažranou špínu a nečistoty a zároveň leští sedlo. Zajistí vedle čištění kůže také její příjemné změkčení. Schne do výrazného lesku, který vydrží na sedle zachován po dlouhou dobu. Mýdlo ve spreji zároveň obnovuje barvu a povrch kůže a pomáhá uchovat původní barvu postroje. Mýdlo ve spreji nezanechává skvrny, nešpiní a nemastí jezdecké kalhoty.

Mýdlo ve spreji Leather New navrací kůžu žádoucí vlastnosti již po prvním použití a doporučujeme vám jej na čištění a ošetřování koženého sedla používat po každé jízdě. Mýdlo je možné používat i na vlhkou kůži, aby se zabránilo jejímu ztuhnutí. Na již ztuhlé kůži je skvělou prevencí proti jejímu popraskání.

Pěna na kožené výrobky

Pečující krémová Pěna na kožené výrobky Leovet je ideální pomocník pro čištění a promaštění kůže. Obsahuje antioxidanty, díky kterým je chráněna a konzervována. Koženým výrobkům dodává bohatý lesk. Tuto pečující pěnu vám doporučujeme před použitím krátce protřepat a poté pečující pěnu nanést přímo na kůži. Za pomoci měkkého hadříku setřete špínu. Tento postup opakujte a na závěr kůži lehce přeleštěte, abyste dosáhli vyššího lesku.

Balzám na kůži

Mezi oblíbené výrobky zvyšující odolnost a spolehlivou pevnost kůže, patří Balzám na kůži Effax. Jedná se o balzám na tukové bázi, jehož účinky zajišťuje obsah takových složek, jako je včelí vosk, lanolin nebo avokádový olej. Díky obsahu včelího vosku se na ošetřené kůži vytvoří film odpuzující vodu a ochraňující kožený výrobek před negativními vlivy vnějšího prostředí. Složení balzámu Effax dokáže oživit i starší kůži. Lanolin a přidané olejové složky kůžu zároveň vyživují a posilují. Balzám na kůži Effex patří mezi špičku na trhu především díky skvělému poměru nabízené ceny a kvality, které výrobek dosahuje.

Veškeré tyto výrobky můžete používat také na ostatní kožené produkty – např. k čištění kožených sedacích souprav, kožených sedadel automobilů či motocyklů.

 

Komentáře

  • Odpovědět
    beraniste 12.9.2013 v 12:27
     

    Já jak jde o kůži, tak nejsem moc experimentátor. Prostě používám přípravky, které jsou volně na trhu. Čištění kůže doma standartně provádím 2x ročně … teda impregnaci.

 

Vložit komentář