Jezdecké oblečení – co vše budete potřebovat?

Jezdecké oblečení – co vše budete potřebovat?

0x komentář Napsal: admin | Jezdecká móda, Magazín | 10.12.2009 | Zobrazeno: 9 641x

Začínáte s jezdectvím? Pokud jste s ním už začali a jste si jisti, že u něj také nějakou dobu vydržíte, určitě nastala ta správná chvíle věnovat se trochu jezdecké módě. Co konkrétně budete k jízdě na koni potřebovat? Vybíráme pro vás základní jezdecké vybavení.

Jezdecká přilba

Naprostým základem vaší jezdecké výbavy a tím, co byste si měli do své výbavy určitě pořídit jako první, je kvalitní jezdecká přilba. Možná zaregistrujete ve svém okolí, že ne každý jezdeckou přilbu používá. Nenechte se tím však zmást. Přilba je základní výbavou jezdce na koni z důvodu bezpečnosti, nikoli estetičnosti. Obzvlášť začátečníci by na tuto ochrannou pomůcku určitě neměli zapomínat. To ale neznamená, že u zkušených jezdců není přilba nutná, spíše naopak. Při pádu z koně a jakémkoli nárazu do hlavy přilbu jistě vždy oceníte (koneckonců stejně tak ji ocení i vaše pojišťovna).

Prohlédněte si různé typy jezdeckých přileb z naší široké nabídky a přesvědčte se o tom, že i bezpečnostní jezdecká přilba může vypadat velice hezky.

Jezdecké kalhoty – rajtky

Jezdecké kalhoty plní několik funkcí, na které byste při jejich výběru měli dbát. Jste-li začátečník, určitě nevolte bílé jezdecké kalhoty, jaké používají závodní jezdci. Při tréninku oceníte spíše kalhoty černé nebo zkrátka tmavé, které i po vyprání případných nečistot budou stále vypadat dobře.

Střih kalhot by měl být spíše úzký nebo přímo upnutý a přesto pohodlný. V dnešní době jsou k dispozici i rajtky, které se dole rozšiřují a mají celokožený sed až dolů – jsou to tzv. pantalony.

Materiál vašich jezdeckých kalhot by měl být volen s určitým citem pro praktičnost. Sláma nebo seno, které se vám na špatně zvolené jezdecké kalhoty budou neustále lepit, vám určitě požitek z jízdy na koni nezpříjemní, byť budou vaše kalhoty sebekrásnější.

Volte tedy jezdecké kalhoty tak, aby se vám příjemně nosily a byly praktické ve všech ohledech. Že se takzvané rajtky dají pořídit v různých materiálech (např. jako jezdecké jeansy) i v zajímavých barvách a střizích, se můžete přesvědčit v naší nabídce: Jezdecké kalhoty, Rajtky.

Jezdecké boty

Nedílnou součástí vaší výbavy a jednou z těch důležitějších částí jsou zajisté i jezdecké boty nebo chapsy. Opět je na místě dbát na vlastní bezpečnost. Z toho důvodu volte boty spíše vyšší a s mírným podpatkem, který zajistí, aby noha nezajela do třmenů a nezůstala v nich při případném pádu.

Pohodlné obutí platí jako jedno z hlavních kritérií i v tomto případě. Nezapomínejte, že jezdecké boty jsou boty sportovní, nikoli “na parádu”, a musí něco vydržet. Součástí vašich bot mohou být i ostruhy, kterými můžete koně důrazněji pobízet. Pro lepší představu o jezdeckých botech si prohlédněte různé typy jezdeckých bot z naší nabídky: vysoké jezdecké boty, zimní jezdecké boty nebo chapsy a pérka.

JezdeckePotrebyPEGAS-Obchod06-440x200

Jaké tričko či košili pro jízdu na koni?

V podstatě záleží zcela na vás, jaké tričko si pro jízdu na koni zvolíte. Mělo by být určitě pohodlné, vyrobené z přírodních materiálů a jeho výhodou bude, když bude mít dlouhé rukávy (a to i v létě). Vaše ruce díky tomu budou více chráněny. To oceníte například během jízdy kolem stromů či vyšších trnitých keřů. V naší nabídce ale naleznete i trička s krátkým rukávem – dámská trika nebo pánská trička i dětské velikosti triček. Pro jízdu na koni možná místo trička oceníte i pěkné jezdecké košile a k nim skvěle padnoucí saka – prostě komplet nabídka jezdeckého oblečení.

Jezdecká vesta nebo jezdecká bunda

Uvažujete-li o pořízení jezdecké vesty, která vás především ochrání před chladem, můžete sáhnout v podstatě po jakékoli vestě. Opět platí, že střih vesty a stejně tak i jezdecké bundy by měl být spíše upnutější a zároveň pohodlný. V naší nabídce naleznete vedle klasických bund a vest také vesty bezpečnostní s různými stupni ochrany. Prohlédněte si naše jezdecké vesty – bezpečnostní, dámské, pánské i dětské.

Nedovedete si stále představit, jak má vypadat bunda určená pro jízdu na koni? Zde se podívejte na několik konkrétních a velice slušivých jezdeckých bund. Pro jízdu na koni však nejsou zapovězeny ani jezdecké kabáty nebo praktická ponča či mikiny.

Jezdecké rukavice

Přejete si jezdit opravdu bezpečně? Přizpůsobte tomu také svou výbavu a pořiďte si i jezdecké rukavice. Udržíte díky nim otěže za jakýchkoli okolností. Rukavice vás budou bezpečně chránit také proti chladu.

Další nezbytné vybavení

Sledujte náš magazín i nadále, třeba prostřednictvím naší Facebook stránky. V příštím článku vás totiž seznámíme s dalším nezbytným vybavením jezdců. K samotné jezdecké módě se také vrátíme v dalších souvislostech.

 

Komentáře

Vložit komentář