Konec nudy o prázdninách aneb Léto v sedle koně

Konec nudy o prázdninách aneb Léto v sedle koně

0x komentář Napsal: admin | Magazín | 31.5.2011 | Zobrazeno: 4 820x

Léto je téměř v plném proudu, prázdniny dětí ťukají na dveře, a proto bychom neměli zahálet s plánováním prázdninového programu. Většina dětí sní o tom, že se naučí jezdit a pečovat o koně. Je to vlastně obrovská výzva, protože k ovládnutí takového zvířete je zapotřebí velká dávka odvahy a trpělivosti. Chcete-li dopřát svým dětem skutečné dobrodružství, pak tou správnou volbou je koňský tábor. Děti se na táborech naučí, jak ke koním přistupovat, jak o koně pečovat i jak na koních jezdit. Abychom vás lépe seznámili s nabídkou některých letošních koňských táborů, připravili jsme vám jejich výčet.

Rekreační areál Ranč v údolí

Ranč údolí – samotu daleko od civilizace najdete na Plzeňsku v překrásném údolí řeky Mže. Areál nabízí 20 čtyřlůžkových chatek, budovu se sociálním zařízením, nechybí ani jídelna, finský domek s rekonstruovanou klubovnou pro 30 osob a tři pokoje včetně sociálního zařízení. V areálu nově vyrostl i westernový hotel, který na vás dýchne pravou atmosféru divokého západu. Nemůžeme zapomenout zmínit se o přilehlých pastvinách a stájích, které jsou neodmyslitelně součástí ranče.
Ranč v letošním roce nabízí tzv. 5 běhů s vtipným pojmenováním. Pojďme si je tedy představit:

1. běh – “Městečko Palermo” – termín 1. – 9. 7. 2011, cena 4 990 Kč.
2. běh – “Táborová olympiáda” – termín 9. – 27. 7. 2011, cena 5 990 Kč.
3. běh – “Šmoulové” – termín 23. 7. – 6. 8. 2011, cena 5 990 Kč.
4. běh – “Cesta časem aneb Hon na čarodějnici” – 6. – 20. 8. 2011, cena 5 990 Kč.
5. běh – “Jezdecké soustředění” – 20. – 30. 8. 2011, cena 5 990 Kč.

V rámci těchto běhů je pro děti připraven westernový výcvik na koních, střelba z historických palných zbraní, speciální indiánská show, výlety do okolních měst, vyjížďky do přírody na koních, přespání v divočině, jarmarky, různé soutěže a řada dalších fantastických a dobrodružných aktivit. Více informací naleznete na www.taboriste.cz.

Rekreační středisko Sempra

Středicko Sempra nabízí jezdecký kurz – koňský tábor, který najdete v CHKO Labské Pískovce nedaleko města Rumburk. Chata se nachází v přírodě, na kraji lesa. V blízkosti chaty je statek s koňmi, o které se budou děti po celý den starat. Děti budou společně koně krmit a čistit, učit se jezdit (na přilehlé jízdárně), v lese a ti nejšikovnější budou s koňmi plavit. Na vlastní kůži si mohou děti vyzkoušet základní jezdecké disciplíny a to; parkur, western a voltiž. V letošním roce jsou vypsány dva termíny intenzivního jezdeckého kurzu a to ve dnech 24. 7. – 31. 7. a 31. 7. – 7. 8. 2011. Více informací o koňském táboře naleznete na stránkách www.centrumdeti.cz.

JK VIKI Horní Újezd

Jezdecký klub VIKI pořádá letní prázdniny u koní v obci Horní Újezd, okres Třebíč. Tábor je určený pro děti od 6 let, které s jezdectvím teprve začínají. Instruktoři naučí vaše děti základy ježdění a správného sedu, vyzkouší si i ježdění přes kavalety a na závěr kurzů si zkusí i cval. O koně se děti budou starat, naučí se koně čistit, uzdit a sedlat. Program je doplněný o řadu dalších sportovních aktivit jako například volejbal, fotbal, vybíjená, ping pong a pro odpočinek je dětem k dispozici bazén. Ubytování a stravování je zajištěno přímo v areálu jezdeckého klubu v nově zrekonstruovaném podkroví budovy včetně sociálního zařízení. V současné době jsou volné poslední dva termíny od 13. – 20. 8. a od 21. – 28. 8. 2011. Cena koňského táboru je 4 000 Kč. Další informace o táboru najdete na stránkách www.jkvikihorniujezd.wbs.cz.

Jezdecký tábor Bedřichov

Jezdecký tábor Bedřichov je ve středočeském kraji, okres Kutná Hora. Tábor je určený pro děti ve věku 9 – 17 let. Pro děti je připravené ubytování ve stanech s podsadou přímo v objektu samotné jízdárny. Stejně tak stravování a koupelna je k dispozici v přilehlé budově. Na programu koňského táboru je výuka jízdy na koních, péče o koně a práce související s chovem. Pro děti jsou připravené další sportovní aktivity tedy různé hry, pořádání táboráků, výlety po okolí a v případě hezkého počasí možnost koupání v rybníku vzdáleném zhruba 1 km od areálu. Cena táboru se pohybuje v rozmezí od 2 500 do 4 600 Kč. Nabídku turnusů najdete na stránkách www.ckeso.cz.

Dětský tábor s výukou jízdy na koni

Karavanový tábor na koních je v krásné přírodě Jizerských hor, umístěné nedaleko obce Hejnice což je okres Liberec. Kapacita táboru je 30 – 40 dětí a vzhledem k deštivému a často chladnému počasí v minulých letech, je v letošním roce zajištěno ubytování v přistavených karavanech. Karavany jsou útulné a praktické s kompletním vybavením a taktéž dostatečně ochrání děti před nepříznivým počasím. Přímo na táborové louce je vybudována jízdárna. Díky jejímu umístění mohou účastníci tábora kdykoliv sledovat ty, kteří zrovna jezdí a tím si užít koní ještě více. Jízdárna je kruhová, dřevěná, vysypaná pískem a jsou kolem ní rozmístěné lavičky pro přihlížející. Na koních budou děti nejen jezdit ale samozřejmě o ně i pečovat. Cena tohoto táboru je 4 660 Kč a kompletní informace včetně termínů najdete na www.sindibad.cz.

 

Komentáře

Vložit komentář