how much we can invest in bitcoin license to trade bitcoin how to invest money in bitcoin in india 1000 invested in bitcoin in 2010
Mistrovství Evropy mladých jezdců ve všestrannosti

Mistrovství Evropy mladých jezdců ve všestrannosti

2x komentář Napsal: admin | Magazín | 30.8.2010 | Zobrazeno: 3 909x

Pardubice jsou město známé nejen kvůli perníku, ale také díky závodům na koních. Letos se už potřetí v historii uskutečnilo Mistrovství Evropy ve všestrannosti. Závod se po čtyřech letech konal opět v Pardubicích. Zároveň s těmito závody probíhaly také závody CIC3* a CCI2*.

Celá akce probíhala od 29. července do 1. srpna. Byla určena pro juniory od 16 do 21 let, přesto se ale na startovní čáre objevila řada ostřílených jezdců. Tři z nich patří dokonce do elitní stovky světového žebříčku v této jezdecké disciplíně. Bylo se určitě na co dívat.

Premiéra prvních závodů se uskutečnila roku 2003, kdy o titul bojovali junioři. O tři roky později se zase konal šampionát mladých jezdců.

Na závody se přihlásili reprezentanti z celkově 16 zemí. Bojovalo se o medaile v soutěži jednotlivců, ale také družstev. Šampionátu v posledních třech letech dominují jezdci z Velké Británie. Loni vyhráli ve Waregemu a předloni v německém Kreuthu. Ani letos se nic nezměnilo. V soutěži jednotlivců i družstev vyhrála opět Anglie. V čele s jezdkyní Emily Parker, která vyhrála i individuální zlatou medaili.

Česká republika se také mohla pochlubit svými jezdci – Miloslavem Příhodou, Jiřím Machovcem, Sabinou Erbekovou a Barborou Žáčkovou.

Průběh závodu

Zahájení závodů začalo již ve středu, kdy se uskutečnila inspekce koní, prohlídka tratí a vlastní zahájení. Hlavní závody začaly ve čtvrtek v 8 hodin drezurou na pískovém kolbišti, která pokračovala až do pátku. V sobotu se jezdci zúčastnili atraktivního krosu na dostihové dráze. I přesto, že je zde celoroční provoz a pořadatelé začínají stavět překážky až začátkem července a musí využívat vesměs ty mobilní, připravili mnoho inovací, na které se mohli soutěžící těšit. Vrchol šampionátu byl v neděli. Dopoledne byla druhá prohlídka koní a po ní následoval parkur na pískovém kolbišti. Účastníci se v něm představili krátce po poledni.

Nejlepším českým jezdcem se stal Miloslav Příhoda, který s klisnou Gombou skončil jako loni na 13. místě. Jako tým skončila Česká republika na 5. místě. Soutěž byla až do poslední chvíle velmi dramatická díky těsným bodovým rozdílům.

V soutěži jednotlivců skončila na prvním místě již zmíněná Emily Parker, na druhém Švéd Hannes Melin s koněm Gaston KLG a na záviděnihodném třetím místě Němka Sonja Buck s koněm Ohio.

V soutěži družstev se pořadí nijak moc neměnilo. První místo zaujalo opět družstvo z Británie, druhé Německo a třetí Švédsko. Tyto tři země jsou ve všestrannosti skutečnými velmocemi.

CIC3* a CCI2*

Na pískovém kolbišti se také uskutečnil závod CIC3*. V něm s přehledem zvítězil Rakušan Harald Ambros a za ním zůstaly zástupkyně z Německa a Polska. V soutěži CCI2* si první místo udržela italská reprezentantka Evelina Bartoli s koněm Esido, druhý byl reprezentant z Maďarska a třetí z Německa.

I když žádný reprezentant z naší země nezvítězil, zase se o krůček blíže posunul k vítězné trojce. A kdo ví, třeba příští rok to budou právě zástupci naší země, kteří stanou na stupni vítězů.

K tomu aby jezdci podávali vynikající výkony, potřebují být kvalitně a bezpečně vybaveni. Vše, co k takovému závodu potřebují, najdete na našich internetových stránkách s potřebami pro koně a jezdce.

 

Komentáře

 

Vložit komentář