První letošní hobby závody

První letošní hobby závody

0x komentář Napsal: admin | Magazín | 3.12.2010 | Zobrazeno: 3 323x

Letos se 7. 11. 2010 konaly první hobby závody ve Lhotě u Břežan. I když počasí nebylo zrovna ideální, jezdce ani koně to neodradilo a podávali velmi dobré výkony. Závody byly netradiční především tím, že mohli závodit dospělí i děti.

Přestože se hobby závody tohoto typu tento rok pořádaly poprvé, v minulých letech jich už pár bylo. V roce 2008 se konaly v Žehušicích a v roce 2009 v Grygově. V Žehušicích mohli návštěvníci vidět i vystoupení mistryně České Republiky ve westernovém ježdění. Každý rok je průběh závodů velmi podobný a závody jsou vždy rozděleny do více etap.

Zajímavostí je, že tyto závody jsou určeny jak dětem, tak dospělým. A letos se ve Lhotě bylo po celý den na co dívat. Vystřídalo se pět soutěží.

  • Jízda zručnosti pro děti.
  • Parkur 60cm na limitový čas.
  • Parkur 70/80 cm stupňová obtížnost se žolíkem.
  • Parkur 80/90 cm stupňová obtížnost se žolíkem.
  • Parkur 100 cm s jedním rozeskakováním.

Průběh soutěže

Vše vypuklo v 10 hodin ráno a první soutěž byla určena právě pro děti. Těch se na startu objevilo sedm. Malí jezdci projížděli dráhu ladně a bez jakýchkoliv obtíží a problémů. Ačkoliv většině z nich museli pomáhat dospělí vodiči. Vítězství v tomto závodě patřilo Tomáši Plškovi s koněm Zuzana, s nejmenším počtem trestných bodů a to 39,41, 0. Druhé místo obsadil stejný jezdec, ale nyní s koněm Samarou. A na krásném třetím místě se umístil Kryštof Kreps s Poemou.

I druhá soutěž patřila jen a jen dětem. Zde bylo vítězství přiřazeno Julii Eliášové s koněm Ultimate Dream a na druhém místě se neumístil nikdo jiný, než již zmíněný Tomáš Plšek a Samara. Plšek patřil k nejlepším jezdcům v tomto dni.

Další soutěž už probíhala trochu jinak. Závodit mohli jak děti, tak i dospělí jezdci. A ihned
byli „dospěláci“ na prvních příčkách a vítězem se stala Michala Jordánová s Utegim.

Čtvrtá soutěž byla naplněna čtrnácti startujícími jezdci. Tato část závodu určená mladším i starším, měla velkou konkurenci a závodili zde jak malí, tak velcí koně. Ale vítěz mohl být jen jeden. A tím se stala Milada Pokorná s Ultimate Dream.

A nakonec v odpoledních hodinách proběhla také poslední soutěž, která patřila k té nejnapínavější z celého dne. Na startu se objevilo 14 jezdců a mezi nimi také vítězka Jana Nováková s Dariou.

 

Komentáře

Vložit komentář