is it a good time to invest in bitcoin 2019 curso de trader bitcoin gratis how to exchange my bitcoin for cash fast crypto exchange auto crypto trader review
Seno nestačí aneb jak správně krmit vašeho koně

Seno nestačí aneb jak správně krmit vašeho koně

0x komentář Napsal: admin | Magazín | 30.6.2011 | Zobrazeno: 3 546x

Správná výživa je nezbytným předpokladem pro zdravý růst a vývoj vašeho koně. Při krmení musíme zvážit hned několik faktorů:

  • Jak velkou má kůň zátěž?
  • Je klisna březí?
  • Jedná se o mladého nebo staršího koně?

Majitelé koní by vždy měli uvážit aktuální zdravotní stav svých zvířat a podle toho zvolit vhodný způsob krmení. Někteří koně špatně snášejí například ječmen nebo oves – základní složky své potravy. V dnešní době už je ale na trhu řada doplňků, které nám v takových případech při výživě koní pomáhají.

Koně v zátěži

Koně tažní a sportovní by měli vzhledem ke svému energetickému výdeji dostávat takovou potravu, která zajistí dostatečně rychlou regeneraci jejich organismu. Najít ten správný a vyvážený poměr všech prvků je velmi obtížné, a tak je pro mnohé majitele jednodušší koupit pro své koně už připravenou směs.

Koně v klidu

Chovatelé často dělají chybu v tom, když si myslí, že pokud koně nemají žádnou extrémní zátěž, nemusí dostávat zvláštní výživu. Ale koně jsou původně divoká zvířata, která celý den prožijí v pohybu a neustále spásají různé druhy potravy. To jim v umělých podmínkách ani při sebevětší snaze simulovat nedokážeme, a proto je dobré alespoň čas od času použít některé z doplňkových krmiv.

Ať už se jedná o koně v zátěží nebo v klidu, krmivo, které mu dáváte, musí být kvalitní. Tím, že budete svého koně pozorovat, lehce zjistíte, co mu chybí, a díky jaké stravě prospívá.

 

Komentáře

Vložit komentář