Seno nestačí aneb jak správně krmit vašeho koně

Seno nestačí aneb jak správně krmit vašeho koně

0x komentář Napsal: admin | Magazín | 30.6.2011 | Zobrazeno: 3 645x

Správná výživa je nezbytným předpokladem pro zdravý růst a vývoj vašeho koně. Při krmení musíme zvážit hned několik faktorů:

  • Jak velkou má kůň zátěž?
  • Je klisna březí?
  • Jedná se o mladého nebo staršího koně?

Majitelé koní by vždy měli uvážit aktuální zdravotní stav svých zvířat a podle toho zvolit vhodný způsob krmení. Někteří koně špatně snášejí například ječmen nebo oves – základní složky své potravy. V dnešní době už je ale na trhu řada doplňků, které nám v takových případech při výživě koní pomáhají.

Koně v zátěži

Koně tažní a sportovní by měli vzhledem ke svému energetickému výdeji dostávat takovou potravu, která zajistí dostatečně rychlou regeneraci jejich organismu. Najít ten správný a vyvážený poměr všech prvků je velmi obtížné, a tak je pro mnohé majitele jednodušší koupit pro své koně už připravenou směs.

Koně v klidu

Chovatelé často dělají chybu v tom, když si myslí, že pokud koně nemají žádnou extrémní zátěž, nemusí dostávat zvláštní výživu. Ale koně jsou původně divoká zvířata, která celý den prožijí v pohybu a neustále spásají různé druhy potravy. To jim v umělých podmínkách ani při sebevětší snaze simulovat nedokážeme, a proto je dobré alespoň čas od času použít některé z doplňkových krmiv.

Ať už se jedná o koně v zátěží nebo v klidu, krmivo, které mu dáváte, musí být kvalitní. Tím, že budete svého koně pozorovat, lehce zjistíte, co mu chybí, a díky jaké stravě prospívá.

 

Komentáře

Vložit komentář