Velká cena Frenštátu pod Radhoštěm- Finále ČSP 2010

Velká cena Frenštátu pod Radhoštěm- Finále ČSP 2010

0x komentář Napsal: admin | Magazín, Zajímavosti | 18.10.2010 | Zobrazeno: 3 171x

V pátek 24. 9. 2010 se uskutečnily letos již poslední třídenní závody, které se řadí do Českého skokového poháru, a to Velká cena Frenštátu pod Radhoštěm. Mimo finální soutěže ČSP se uskutečnil také Dance and Jump Czech Junior Cup. Pořadatelem celé akce byl TJ Slovan Frenštát p. R. a celá akce se odehrávala v jezdeckém areálu na Nivách.

Přestože se mělo v soutěži zúčastnit 32 dvojic, nastoupilo jich pouze 27 a to i přesto, že tato soutěž je na úrovni dvouhvězdového ST. Protože se mnoho zkušených jezdců těchto závodů nezúčastnilo, do finále se dostali i jezdci z posledních příček. Toho využila i jezdkyně Tina Šálková, která se umístila na 9. místě.

Průběh závodů

Závody trvaly tři dny. Zahájení závodů proběhlo v pátek ráno, kdy odstartovala první ze tří soutěží, Cena firmy Fleret s.r.o. Poté následovala Cena firmy Frenoil s.r.o a nakonec neméně zajímavá Cena firmy Přívěsy Jelínek s.r.o.

Sobotní den začal Cenou firmy B of B s.r.o. Ostrava, Cenou společnosti Kofola a poslední Cenou stáje Mustang Lučina s.r.o. O tom, kdo se stane celkovým vítězem, rozhodlo sobotní poslední 11. kvalifikační kolo.

Neděli počasí příliš nepřálo, i přesto se ale bylo na co dívat. Na programu byla Cena TJ Slovan Frenštát p. R. se stupňovou obtížností 130 cm, poté následovalo Finále Dance and Jump Czech Junior Cup 2010 a nakonec dlouho očekávané Finále ČSP 2010.

Do celkového finále se dostali pouze 4 nejlepší jezdci. Neměnným pravidlem zde byla nutnost výměny koní. Do finálové čtyřky patřili Aleš Opatrný, Ludvík Jandourek, Petra Charvátová a Martin Šoupal. Kvůli zdravotním problémům koně Petry Charvátové však nastoupil do finále Jiří Papoušek. A Martin Šoupal přenechal finálové kolo své svěřenkyni Barboře Tomanové. Finálovými koňmi se tak stali Careful FJ, Philadelfia Karsit, Help a Caruso 279. Do poslední chvíle nebylo jasné, kdo bude vítězem a závod byl velmi zajímavý a napjatý. Nakonec obsadil 1. místo Aleš Opatrný, na 2. místě se umístil Jiří Papoušek, za ním Ludvík Jandourek a čtvrtá skončila teprve osmnáctiletá Barbora Tomanová.

Všem vítězům gratulujeme a již nyní se těšíme na příští ročník závodů.

 

Komentáře

Vložit komentář