Velká pardubická odstartuje svůj 121. ročník 9. října 2011

Velká pardubická odstartuje svůj 121. ročník 9. října 2011

0x komentář Napsal: admin | Magazín, Zajímavosti | 5.10.2011 | Zobrazeno: 3 331x

Vrchol dostihové sezóny, 121. Velká pardubická, se poběží tradičně o druhém říjnovém víkendu, letos tedy v neděli 9. října. Na startu by se v letošním ročníku tohoto slavného překážkového dostihu mělo představit patnáct koní se svými jezdci. Na seznamu startujících koní jsou převážně koně v českém tréninku. Dostih se poběží co se týče koní bez mezinárodní účasti, mezi žokeji bude zahraničí reprezentovat jen francouzský žokej působící ve Švýcarsku Julien Lemée a zástupce Slovenska, brněnský rodák Jiří Kousek.

Favorité 121. ročníku Velké pardubické

Letošním nejteplejším želízkem v ohni je dvojnásobný vítěz tohoto slavného dostihu, Tiumen s žokejem Josefem Váňou st., který svou skvělou formu prokázal již v srpnové kvalifikaci. Jeho nejvážnějšími soupeři mu pravděpodobně budou koně Aspirant s žokejem Lemée, Klaus s žokejem Myškou a Zulejka s Šimůnkem.

Mezi favority soutěže patří ale určitě i Teviot s žokejem Havelkou (vloni pátí), Lirain s žokejem Josefem Váňou ml. (vloni šestí) a vítěz zářijové kvalifikace Valldemoso s žokejem Andrésem. V Pardubicích se ale představí i řada dalších zajímavých jezdců a koní, kteří mohou aktuálně překvapit svou výbornou formou. Své zkušenosti může zúročit například i Wavelight Laser s žokejem Kouskem nebo Trezor s Mátlem.

Letos odstartuje na Velké pardubické pořadové číslo 1000

Velká pardubická se poprvé běžela v roce 1874. Od té doby v dostihu startovalo již 998 koní, takže podle startovních čísel nováčků můžeme za jubilejního tisícího závodícího koně považovat sedmiletého hnědáka Trezora.

Zdroj: www.vpcp.cz

 

Komentáře

Vložit komentář