s2 trade bitcoin otc broker bitcoin top crypto coins to invest in 2018 new york crypto exchange
Velká pardubická odstartuje svůj 121. ročník 9. října 2011

Velká pardubická odstartuje svůj 121. ročník 9. října 2011

0x komentář Napsal: admin | Magazín, Zajímavosti | 5.10.2011 | Zobrazeno: 3 221x

Vrchol dostihové sezóny, 121. Velká pardubická, se poběží tradičně o druhém říjnovém víkendu, letos tedy v neděli 9. října. Na startu by se v letošním ročníku tohoto slavného překážkového dostihu mělo představit patnáct koní se svými jezdci. Na seznamu startujících koní jsou převážně koně v českém tréninku. Dostih se poběží co se týče koní bez mezinárodní účasti, mezi žokeji bude zahraničí reprezentovat jen francouzský žokej působící ve Švýcarsku Julien Lemée a zástupce Slovenska, brněnský rodák Jiří Kousek.

Favorité 121. ročníku Velké pardubické

Letošním nejteplejším želízkem v ohni je dvojnásobný vítěz tohoto slavného dostihu, Tiumen s žokejem Josefem Váňou st., který svou skvělou formu prokázal již v srpnové kvalifikaci. Jeho nejvážnějšími soupeři mu pravděpodobně budou koně Aspirant s žokejem Lemée, Klaus s žokejem Myškou a Zulejka s Šimůnkem.

Mezi favority soutěže patří ale určitě i Teviot s žokejem Havelkou (vloni pátí), Lirain s žokejem Josefem Váňou ml. (vloni šestí) a vítěz zářijové kvalifikace Valldemoso s žokejem Andrésem. V Pardubicích se ale představí i řada dalších zajímavých jezdců a koní, kteří mohou aktuálně překvapit svou výbornou formou. Své zkušenosti může zúročit například i Wavelight Laser s žokejem Kouskem nebo Trezor s Mátlem.

Letos odstartuje na Velké pardubické pořadové číslo 1000

Velká pardubická se poprvé běžela v roce 1874. Od té doby v dostihu startovalo již 998 koní, takže podle startovních čísel nováčků můžeme za jubilejního tisícího závodícího koně považovat sedmiletého hnědáka Trezora.

Zdroj: www.vpcp.cz

 

Komentáře

Vložit komentář