Výsledky a fotogalerie nedělní Velké ceny Brna

Výsledky a fotogalerie nedělní Velké ceny Brna

0x komentář Napsal: admin | Magazín | 9.5.2011 | Zobrazeno: 4 722x

Již II. kolo skokového poháru České pojišťovny 2011 se konalo pod záštitou magistrátu města Brna ve dnech 7. a 8. května. Závody probíhaly na kolbišti TJ Moravan, které je umístěno téměř v centru Brna na ulici Veveří. Nedělního programu jsme se zúčastnili jako diváci a pořídili jsme i několik fotografií z tohoto závodního dne.

Nedělní Velka cena Brna, která byla i druhým kvalifikačním kolem Skokového poháru České pojišťovny přinesla zajímavou podívanou. Jezdci se v letošním roce poprvé postavili čelem překážkám s výškou 150 cm – nejvyšší stupeň obtížnosti “T”. Před zahájením soutěže st. “T” jsme měli ještě možnost shlédnout ukázky voltižního vystoupení českých reprezentantů.

Brněnské “Téčko”

Na start soutěže stupně “T” se přihlásilo celkem 23 dvojic, z nichž 10 nejlepších dvojic postoupilo do finálové části. Mezi startujícími nechyběly jména jako Aleš Opatrný, Jiří Luža, Ludvík Jandourek i brněnský Zoltán Tóth, který byl bezesporu želískem v ohni. Základní parkur překonalo celkem 9 dvojic bez trestných bodů a jako desátý postoupil Jan Štětina s Very Easy – S i přesto, že inkasoval 4 trestné body za shození překážky. Finálová část se zdála pro prvních 6 dvojic nejspíše obtížná. Ani jedna z nich totiž neabsolvovala 2. kolo bez trestných bodů. Nulu na kontě si vyskákala až sedmá dvojice, kterou byl Zdeněk Žíla se Safírem a následně se podařilo čisté konto udržet i Ludvíku Jandourkovi s ABC Catarem Wepol, který byl ještě rychlejší než Zdeněk Žíla. Poslední dva startující taktéž chybovali, a tak se nakonec z 1. pozice radoval Ludvík Jandourek. 2. místo patřilo Zdeňku Žílovi a 3. místo obsadil Aleš Opatrný.

Pořadí 10 nejlepších dvojic VC Brna 2011

  1. Ludvík Jandourek – ABC Cataro Wepol
  2. Zdeněk Žíla – Safír 14
  3. Aleš Opatrný – Quorum G
  4. Jiří Skřivan – Kallisto
  5. Daniel Voksa – Caluca Z
  6. Jan Štetina – Very Easy – S
  7. Aleš Opatrný – Eileen
  8. Jiří Luža – Sherlock Holmes-S
  9. Zdeněk Hruška – Calata
  10. Zoltán Tóth – Esej
 

Komentáře

Vložit komentář